Главная  |    Контакты  |    Об организации
<< Ноябрь 2019 >>
  По. Вт. Ср. Че. Пя. Су. Bо.
>  28  29  30  31 1 2 3
> 4 5 6 7 8 9 10
> 11 12 13 14 15 16 17
> 18 19 20 21 22 23 24
> 25 26 27 28 29 30  1
 
Волонтери - вісники доброї волі

У серці волонтерства зібрані ідеали служіння та солідарності, і віра у те, що усі разом ми здатні перетворити світ на краще. У цьому сенсі можна сказати, що добровольчі ініціативи  – це кінцевий вираз головної мети існування майже усіх недержавних соціальних організацій. Волонтерство, як ідея соціального служіння, на стільки ж старовинне як і поняття «соціум». Адже, у суспільстві завжди знаходилися люди, які вважали, що найголовнішим способом самореалізації, самовдосконалення, зв’язку і спілкування з іншими людьми була безпосередня праця на благо того оточення, в якому цій людині довелося народитися чи жити. Проте, лише у ХХ столітті на європейському континенті це поняття почало набувати риси загального соціального феномена. Після Першої Світової війни, в 1920 у Франції, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Волонтерство не має релігійних, расових, вікових, ґендерних і, навіть, політичних меж. Численні транснаціональні платформи і мережі добровольчих НДО (недержавних організацій) привертають в свої проекти і програми понад сотню мільйонів людей щорічно.

Цього року Асоціація допомоги іммігрантам міста Авейро приймає трьох міжнародних волонтерів (Україна, Польща, Італія). Приймаючи активну участь у діяльності місцевих недержавних організацій, дівчата вже встигли здобути неабиякого досвіду на міжнародному та локальному рівнях. Вони працювали у проектах екологічного розвитку  (Программа розвитку ООН в Україні «Оцінка національного потенціалу у сфері глобального екологічного управління в Україні»), культурного розвитку («Розвиток молодіжного театру у місті Рим»), людського розвитку (ПРООН Україна «Діалог задля людського розвитку»), підтримки міжнаціонального розуміння задля всесвітнього примирення шляхом об‘єднання певних соціальних груп (ПРООН Україна «Доброчесність на практиці: Програма Врядування», «Програма рівних можливостей», «Молодь єдина (Косово)» ). Анастасія (Україна), Розалія (Італія) та Джоанна (Польща) розробляють та втілюють у життя проекти, спрямовані на підтримку дітей і молоді, а також осіб похилого віку, інвалідів та біженців, оскільки ці проблеми набули особливого значення для міжнародної спільноти, адже, ця група є найбільш незахищеною у багатьох країнах світу. Слідуючи своєму свідомому рішенню, дівчата беруть активну участь у процесі особистої соціальної і культурної освіти шляхом участі у заходах, що пропонують нові підходи у вирішенні вже існуючих проблем у суспільстві.

За час перебування на проекті в Асоціації допомоги іммігрантам, волонтерки планують внести чималі зміни у роботу асоціації: активно проводити семінари, тренінги, зустрічі, виставки та концерти; використовувати ресурси радіо «Терранова», газети «Вместе»; удосконалити роботу недільної школи, проводити більше часу з дітьми; втілювати нові ідеї у створенні власних проектів. Окрім того, дівчата вивчають португальську мову, знайомляться з культурою та традиціями, відкривають для себе країну портвейну, відважних дослідників та океанського прибою, про яку вже так багато читали та чули. Щасти вам, дівчата! ;)

Анастасия Савченко (г.Киев),

Международный волонтер

г.Авейро, Португалия

  
ИнформацияСвязанные статьи